Iki Turk havayolu sirketinden Ukrayna’ya yeni seferler

Ukrayna ya yeni seferlerTürkiye’nin iki havayolu şirketi Ukrayna’nın Zaporijya kentine uçmaya başlayacak. Böylelikle Pegasus, 11 Aralık’tan, Türk Hava Yolları’da 28 Aralık tarihinden itibaren İstanbul-Zaporijya seferleri gerçekleştirmeye başlayacak.

Türk Hava Yolları’nın (THY), Ukrayna’daki 6’ıncı uçuş noktası Zaporijya kenti oluyor.

Türk Hava Yolları (THY), İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Ukrayna’nın Zaporijya kentine tarifeli seferlere başlıyor.
bagimsizhavacilar.com sitesinde yer alan habere göre,  Aralık’ta  başlayacak uçuşlar ilk aşamada haftanın 3 veya 4 günü olarak tek gövdeli uçaklarla gerçekleştirilecek. THY’nın önümüzdeki günlerde Ukrayna’daki 6’ıncı uçuş noktası  olarak  Zaporijya kentine planlanan uçuşlarına ilişkin ayrıntıları  kamuoyuna açıklaması bekleniyor.

Şu anda Atlasglobal Havayolları  Zaporijya’ya 1 Eylül’den itibaren haftada 4 gün olarak başlattığı tarifeli seferlerine devam ederken, THY’nda İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Ukrayna’nın Dnipropetrovsk, Herson, Kiev, Lviv ve Odesa kentlerine 129 dolardan başlayan fiyatlarla gidiş-dönüş her şey dâhil uçuş olanağı sağlıyor.

Pegasus da İstanbul-Zaporijya seferlerine başlıyor

Türk havayolu şirketi Pegasus da 11 Aralık itibarıyla Zaporijya-İstanbul seferlerine başlıyor.

Salı, Cuma ve Pazar günleri İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan saat 23.25’te kalkacak uçaklar Zaporijya’dan İstanbul’a ertesi gün 03.30’da dönecek.

Gidiş-dönüş bilet fiyatlarının yaklaşık 100 Euro olacağı belirtilirken, bagajsız bilet fiyatının yaklaşık 96 Euro olacağı kaydedildi.

Daha önce Donetsk seferleri gerçekleştiren ve Rusya’nın Kırım’ı işgalinden önce Akmescit (Simferopol) seferleri yapmayı planlayan havayolu şirketi günümüzde İstanbul’dan Ukrayna’nın Harkiv ve Lviv şehirlerine sefer gerçekleştiriyor.

Bu yazı Ukrayna gezilecek yerler, Ukrayna Haber, Ukraynaya nasil gidilir içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.